Вакцинація

Станом на сьогодні, Сумщина перебуває в «помаранчевій зоні» по стану захворюваності на COVID-19. В новому, 2022 році спостерігається ріст захворюваності і в нашій громаді. За останній тиждень зафіксовано 98 нових випадків інфікування COVID-19.

Про це повідомила профільний заступник міського голови Олена Волкова на нараді за участю співробітників Тростянецької міської ради. Говорячи про важливість вакцинації, вона наголосила, що основною її метою є попередження тяжкого перебігу хвороби, особливо серед груп ризику, та збереження життів, а також захист системи охорони здоров’я від перенавантаження.

Саме тому критично важливо, щоб якомога більше літніх людей, людей із серйозними супутніми хворобами та медичних працівників пройшли бустерний курс вакцинації проти COVID-19.

На нараду запросили сімейного лікаря Тростянецького Центру первинної медичної допомоги Ганну Глушко, яка розповіла, в якому випадку потрібна бустерна доза вакцини проти коронавірусу.

Бустерна вакцина – це додаткова доза вакцини, яка має підсилювати дію попередніх.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

ОТРИМАТИ БУФЕРНУ ДОЗУ ВАКЦИНИ МОЖУТЬ:
- медичні працівники та працівники закладів інтернатного типу;
- люди віком 60+ (з 4 січня 2022 року)
- усі вакциновані особи віком від 18 років (з 6 січня 2022 року).

ЯКИЙ РІВЕНЬ БЕЗПЕКИ ТА ЯКА ЕФЕКТИВНІСТЬ БУСТЕРНОЇ ДОЗИ
- введення бустерної дози вакцини проти коронавірусу вже продемонструвало свою безпечність, вона підсилює імунну відповідь проти різних варіантів COVID-19;
- введення бустерної дози наближає ефективність вакцини до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок хвороби.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).

Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, ви можете отримати бустерну дозу в будь-якому пункті чи центрі вакцинації.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

СМС інформування